ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
WCL

Von der Heyden Group ma finansowanie dla projektu hotelowego „Długi Targ” w Gdańsku

Von der Heyden Group podpisał z Alior Bankiem umowę na finansowanie inwestycji hotelowej Długi Targ na gdańskim rynku. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na wrzesień 2015 r.a otwarcie IBB Blue Hotel Gdańsk wiosną 2017 roku.


wykres


Na Projekt hotelowy „Długi Targ” składa się wyjątkowa nieruchomość nabyta przez Von der Heyden Group w drodze przetargu zorganizowanego przez Bank Millenium w 2006 roku. Trzy przylegające do siebie kamienice zlokalizowane są w samym sercu staromiejskiego Gdańska, na rogu ulic Długiego Targu i Mieszczańskiej, niemalże naprzeciwko słynnej fontanny Neptuna oraz zabytkowego Dworu Artusa.


W połowie lutego 2015 r. zakończyły się negocjacje dotyczące finansowania projektu „Długi Targ” i została podpisana umowa na finansowanie. Spośród wszystkich banków zaproszonych do współpracy, najlepszą ofertę przedstawił Alior Bank S.A.


Po podpisaniu umowy na finansowanie, Sven von der Heyden, Właściciel Von der Heyden Group powiedział: - Rozpoczęcie tego wyjątkowego projektu zabrało nam bardzo dużo czasu. Początkowo nasze plany zostały pokrzyżowane przez kryzys finansowy w wyniku którego zaprzestano finansowania projektów hotelowych w Europie i w Polsce w szczególności. Następnie, Von der Heyden Group skupił się na innych projektach, np. w Monachium, czy w Poznaniu, które wymagały 100% naszej uwagi. Powstałe opóźnienie nie stanowi jednak problemu, gdyż jesteśmy w posiadaniu trzech kamienic we wspaniałej lokalizacji i czas nie jest w tym przypadku aż tak istotny. Jesteśmy pełni entuzjazmu dla tego projektu i jesteśmy przekonani, że nowy IBB Blue Hotel Gdańsk będzie sukcesem finansowym.


Inwestor znajduje się obecnie w końcowej fazie prac projektowych prowadzonych we współpracy z lokalnym architektem, Panem Michałem Skwarło oraz z Panem Tomaszem Wojtkowiakiem projektantem wnętrz, jak również w trakcie przygotowywania dokumentacji technicznej i prac przygotowawczych do zorganizowania przetargu na Generalnego Wykonawcę. Rozpoczęcie prac budowlanych planuje się na wrzesień 2015 r., a zakończenie na wiosnę 2017 r.


Adam Trybusz, prezes Zarządu Długi Targ Sp. z o.o., oraz partner finansowy spółki celowej powstałej do realizacji projektu, powiedział: - Istnieją takie lokalizacje, w które wierzysz wbrew wszelkim rachunkom ekonomicznym, estymacjom, doradcom i innym zaklinaczom IRR. Po prostu wierzysz, jesteś cierpliwy i pokorny, aż przychodzi ten czas, że to zaklinacze zmieniają zdanie, a Twój projekt ożywa - to też jest timing. Właśnie to przeżywamy, projekt „Długi Targ” rewanżuje się nam za naszą wiarę w niego.


Projekt „Długi Targ” (szacunkowa wartość inwestycji: 11 mln Euro) tworzą trzy przylegające do siebie kamienice, które zostaną przekształcone w wyjątkowy hotel w wyjątkowym miejscu. Początkowo koncepcją Von der Heyden Group było stworzenie 5* butikowego hotelu, jednak w wyniku zmieniających się warunków rynkowych, pomysł ten został zrewidowany w odpowiedzi na potrzeby lokalnego rynku i powstanie efektywny i modny hotel 3* Superior. Cechy charakterystyczne fasady zostaną zachowane, jednocześnie wnętrza będą miały charakter współczesny i będą pełne nowoczesnych rozwiązań.


Inwestor posiada już niezbędne pozwolenia do rozpoczęcia prac budowlanych, jednakże w pierwszej kolejności odbędzie się przetarg na Generalnego Wykonawcę, który zostanie rozstrzygnięty do lata 2015 r. Prowadzone są również prace projektowe mające na celu zoptymalizowanie liczby pokoi hotelowych oraz funkcji parteru. Prace budowlane nie rozpoczną się wcześniej niż we wrześniu 2015 r., aby nie zakłócać wyjątkowej wakacyjnej atmosfery na Długim Targu.


Otwarcie nowego hotelu planowane jest na wiosnę 2017 r. Operatorem hotelu IBB Blue Hotel Gdańsk będzie młoda i dynamiczna sieć hotelowa: IBB Hotel Collection (IBBHC). W Polsce IBBHC zarządza z sukcesem dwoma 4* renomowanymi hotelami: IBB Grand Hotel Lubinianka w Lublinie, oraz IBB Hotel Andersia w Poznaniu, obydwa hotele mogą poszczycić się najlepszymi wskaźnikami REVPAR oraz obłożenia. IBBHC zarządza również dwoma 4* hotelami w Niemczech oraz trzema 4 i 3* hotelami w Hiszpanii.


W nowym hotelu w Gdańsku, do dyspozycji gości oddanych zostanie 88 pokoi oraz wygodnych apartamentów zlokalizowanych na czterech piętrach. Miejsce to zaoferuje na wynajem prawie 1.000 m2 powierzchni handlowej lub na dodatkowe usługi hotelowe takie jak: restauracja, centrum odnowy oraz wyszukane butiki. Samo Miasto Gdańsk oferuje niezapomniane wrażenia podczas organizowanych tu wielu interesujących wydarzeń, np. jedna z najstarszych i największych plenerowych imprez w Europie, pochodzący z XIIIw. Jarmark św. Dominika, z towarzyszącymi różnymi festiwalami, paradami i koncertami, przyciąga każdego lata tłumy turystów (ok. 6,5 mln w 2014 r.).


Źródło: Von der Heyden Group

28.02.2015


Tagi: hotel, Gdańsk, rynek, IBB Blue Hotel Gdańsk


ZAWSZE BEZPIECZNIE, ZAWSZE PEWNIE!

foto

Deweloper należący do największego holdingu budowlanego w Polsce nie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

IntraLog Poland 2020

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

NOWI MENEDŻEROWIE I AWANSE

giełda

Z początkiem lipca Thierry Klupczynski objął oficjalnie stanowisko Prezesa Dyrekcji Handlowej Intermarché...