ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
WCL

CEEQA 2012 Industry Awards: 16 projektów z Polski nominowane

16 projektów zrealizowanych w Polsce w 2011 roku znalazło się na krótkiej liście nominacji do nagród CEEQA 2012 Industry Awards. Obejmuje ona łącznie 190 zgłoszeń wyłonionych spośród 380 projektów z branży nieruchomości komercyjnych zrealizowanych w 18 krajach Europy wschodzącej.


NAJNOWSZE INFORMACJE

Krótka lista nominacji do dziewiątej edycji nagród CEE Real Estate Quality Awards (CEEQA) – najbardziej prestiżowych nagród w branży nieruchomości komercyjnych, przyznawanych co roku we współpracy z Financial Times, została ogłoszona podczas specjalnego wydarzenia w dniu otwarcia targów MIPIM w Cannes. Nagrody CEEQA Industry Awards promują rynki krajów Europy wschodzącej wśród międzynarodowych inwestorów.


Wszystkie zakwalifikowane zgłoszenia będą konkurować o 23 nagrody przyznawane projektom nieruchomościowym, firmom, ekspertom z branży oraz projektom w dziedzinie budownictwa zrównoważonego za osiągnięcia w branży w 2011 roku. Lista laureatów nagród CEEQA 2012 Industry Awards zostanie ogłoszona na uroczystej Gali CEEQA i ceremonii rozdania nagród 17 kwietnia 2012 roku w Hotelu Marriott w Warszawie.


Krótka lista nominacji do nagród CEEQA 2012 Industry Awards (www.ceeqa.com/shortlist) została ogłoszona 6 marca 2012 roku po raz pierwszy podczas specjalnego wydarzenia w dniu otwarcia targów MIPIM w Cannes w hotelu JW Marriott. Na przyjęciu koktajlowym, zorganizowanym przy wsparciu Honorowych Partnerów CEEQA – Colliers International i Jones Lang LaSalle, obecnych było 250 zaproszonych gości, przedstawicieli kluczowych firm z branży oraz inwestorów zainteresowanych rynkami nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Podczas wydarzenia przedstawione zostały informacje dotyczące nagród CEEQA 2012 Industry Awards, oraz program forum RealGreen Business Leadership Symposium & Fair, poprzedzającego Galę CEEQA. Gloria Gaynor, legenda muzyki disco, znana z przeboju „I will survive” uświetniła wydarzenie niezapomnianym występem na żywo.


16 projektów zrealizowanych w Polsce w 2011 roku znalazło się na krótkiej liście nominacji do nagród CEEQA 2012 Industry Awards w następujących kategoriach:


Budynek Biurowy Roku

4 projekty zrealizowane w Polsce w 2011 roku na 10 projektów konkurujących o nagrodę w tej kategorii:

 • Biurowiec Bonarka 4 Business (B4B) w Krakowie, TriGranit Development Corporation
 • Pałac Młodziejowskiego w Warszawie, Mermaid Properties
 • Biurowiec Mokotowska Square w Warszawie (modernizacja), Yareal
 • Platinium Business Park IV w Warszawie, GTC

Budynek Komercyjny Roku

4 projekty zrealizowane w Polsce w 2011 roku na 10 projektów konkurujących o nagrodę w tej kategorii:

 • Park Handlowy Futura w Krakowie, Neinver
 • Galeria Echo w Kielcach (rozbudowa), Echo Investment
 • Galeria Kaskada w Szczecinie, ECE Projektmanagement
 • Galeria Słoneczna w Radomiu, AIG/Lincoln

Hotel, Centrum Rozrywki, Budynek Mieszkalny

4 projekty zrealizowane w Polsce w 2011 roku na 10 projektów konkurujących o nagrodę w tej kategorii:

 • Hotel Krasicki, Lidzbark Warmiński, Leisure Centre Zamek
 • Stadion Narodowy w Warszawie, Narodowe Centrum Sportu
 • Puro Hotel we Wrocławiu (modernizacja), Puro Hotels
 • Radisson Blu Sobieski w Warszawie (modernizacja), Wenaasgruppen/Rezidor

RealGreen Budynek Roku

4 projekty zrealizowane w Polsce w 2011 roku na 10 projektów konkurujących o nagrodę w tej kategorii:

 • Biurowiec Mokotów Nova w Warszawie, Ghelamco Poland
 • Kompleks biurowy Park Postępu w Warszawie, Echo Investment
 • Biurowiec Rondo 1 w Warszawie (modernizacja), MGPA
 • Biurowiec Zebra Tower w Warszawie, Union Investment

- Jakość projektów, które znalazły się na krótkiej liście nominacji do dziewiątej edycji nagród CEEQA Industry Awards jest bardzo wysoka, a o nagrody będą konkurować renomowane firmy z branży nieruchomości komercyjnych oraz ich przedstawiciele. Bardzo cieszymy się, że aż 16 projektów na krótkiej liście nominacji zostało zrealizowanych w Polsce, co odzwierciedla dobrą sytuację na polskim rynku nieruchomości komercyjnych, a także pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość” – powiedział Richard Hallward, dyrektor generalny Imagine Live Media, właściciel i organizator CEEQA. „Jesteśmy dumni, że po raz pierwszy w historii CEEQA mieliśmy możliwość ogłosić krótką listę nominacji do nagród CEEQA Industry Awards międzynarodowym inwestorom podczas specjalnego wydarzenia w dniu otwarcia targów MIPIM w Cannes – podkreślił Richard Hallward.


Nagrody CEEQA zostały zainicjowane przez Imagine Live Media w 2003 roku w ramach CEE Insight Forum we współpracy z Financial Times. Nagrody przyznawane są za wybitne osiągnięcia w branży nieruchomości komercyjnych w 18 krajach Europy Środkowo-Wschodniej (Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Słowacja, Ukraina, Węgry) oraz Europy Południowo-Wschodniej (Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Kosowo, Macedonia, Rumunia, Serbia i Słowenia). Nagrody CEEQA Industry Awards oraz Gala CEEQA odgrywają kluczową rolę w zaprezentowaniu rynków nieruchomości komercyjnych Europy wschodzącej na skalę międzynarodową oraz zachęcają inwestorów do podejmowania działalności w tym regionie.


Lista laureatów nagród CEEQA 2012 Industry Awards zostanie zaprezentowana na uroczystej Gali CEEQA i ceremonii rozdania nagród 17 kwietnia 2012 roku w Hotelu Marriott w Warszawie. Gala CEEQA co roku gromadzi ponad 600 liderów branży nieruchomości komercyjnych z ponad 40 krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Podczas wydarzenia będzie również dystrybuowany raport Financial Times Global Insight Property Special Report, dotyczący branży nieruchomości komercyjnych w krajach Europy wschodzącej. Raport ten ukazuje się w tym dniu na świecie. Ponadto podczas tegorocznej uroczystości będą zbierane fundusze na rzecz Fundacji Bator Tabor, która pomaga chorym dzieciom w Europie Środkowej. Od początku swojej działalności, CEEQA zebrała już ponad 200,000 euro na cele charytatywne.


W skład jury CEEQA 2012 Industry Awards wchodzi 30 ekspertów z wiodących firm na rynku nieruchomości oraz międzynarodowi partnerzy z branży. Jury wybierze zwycięzców 23 nagród CEEQA 2012 Industry Awards spośród 190 projektów znajdujących się na krótkiej liście nominacji. Aby zapewnić pełną obiektywność i przejrzystość procesu, procedura przyznawania nagród CEEQA oparta jest na zaawansowanym systemie głosowania i podejmowania decyzji, który w tym roku nadzorowany jest przez renomowaną międzynarodową firmę konsultingową Deloitte.


Nagrody CEEQA Industry Awards są również okazją do debaty nad kluczowymi kwestiami dotyczącymi sektora nieruchomości komercyjnych. 17 kwietnia 2012 roku podczas całodniowego forum RealGreen Business Leadership Symposium & Fair, regionalni i międzynarodowi eksperci oraz liderzy branży będą debatować nad ekonomicznymi aspektami zrównoważonego budownictwa oraz inwestycjami na rynku nieruchomości komercyjnych. W ramach forum odbędą się prezentacje, debaty panelowe, grupy dyskusyjne oraz warsztaty, skupiające się na ekonomicznych aspektach zrównoważonego budownictwa w regionie i na świecie. Ponadto wydarzenie będzie doskonałą okazją do nawiązania kontaktów wśród liderów, innowatorów i przedsiębiorców reprezentujących firmy działające w sektorze nieruchomości komercyjnych oraz międzynarodowych inwestorów.


Źródło: CEE Real Estate Quality Awards

08.03.2012


Tagi: MIPIM 2012, CEEQA, nominacje, inwestycje nieruchomościowe zrealizowane w Polsce


Udostępnij

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

IntraLog Poland 2020

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

IntraLog Poland 2020

NOWI MENEDŻEROWIE I AWANSE

foto

Piotr Krawczyński, menedżer z wieloletnim doświadczeniem na rynku inwestycyjnym i nieruchomościowym, został...